Z POUŠTĚ KYZYL-KUM DO HOR TIEN-SHANU (CIT03)


Oblast centrální Asie - Uzbekistán, Kyrgyzstán

Délka zájezdu : 15 dní  (doba pobytu v destinaci)

Ideální doba pro absolvování zájezdu :  červen, červenec, srpen, září

Optimální počet účastníků : od 4 osob

Krátký úvod :

Během těchto dvou týdnů vás čeká nezapomenutelná hra kontrastů, překrásná divoká příroda na jedné straně a historické kulturní památky na straně druhé. Procestujete města Hedvábné stezky, uvidíte minarety, mešity, medresy, palácové komplexy středoasijských panovníků. Stejně tak nahlédnete do života chudých horských pastevců v divokých horách Tien-Shanu. Ochutnáte Kumys u jezera Son-kol nebo zažijete koupání v perle Kyrgyzstánu, obrovském jezeře Issyk-kul.

Trasa zájezdu :

Tashkent - Samarkand - Sarmysh - Nurata - Aydar yurt camp - Aydarkul – Bukhara - Tashkent - Chimgan - Kokand - Margilan - Fergana - Osh - Son-Kul - Issyk-Kul – Bishkek

Zaslat poptávku


Cena za osobu :

od 1690 USD

Cena zahrnuje :

 • ubytování v hotelech a penzionech ve dvoulůžkových pokojích
 • stravování po dobu zájezdu: snídaně, obědy, večeře
 • přeprava pohodlnými autobusy nebo mikrobusy podle itineráře zájezdu;
 • služby průvodce po celou dobu zájezdu
 • jízdenka pro transport vlakem z Buchary do Taškentu (noční vlak);

Cena nezahrnuje :

 • mezinárodní letenky do Taškentu a z Biškeku
 • vstupenky na památky a do muzeí
 • foto / video poplatky v muzeích a na památkách;
 • zdravotní pojištění;
 • všechny služby neuvedené v programu

Podrobný itinerář cesty :

 1. den - Přílet do Taškentu. Odjezd do hotelu. Odpočinek. Odpoledne krátká prohlídka města, bazar Chorzu, večeře, nocleh v hotelu.
 2. den - Snídaně v hotelu. Transfer do Samarkandu (350 km, 5 h). Oběd po cestě. Transfer do hotelu. Odpolední prohlídka města, návštěva Guri-Emir Mauzoleum, nekropole Rukhabad a Registan komplexu (historické centrální prostranství).
 3. den - Po snídani pokračování v prohlídce Samarkandu, návštěva Ulugbegovy observatoře, mešity Bibi-Khanum, Shakhi Zinda mauzolea a starého bazaru. Odpoledne přejezd do tábora Aydar v poušti Kyzyl-Kum (300 km, 6 hodin). Večeře u ohně, nocleh v jurtách.
 4. den - Projížďka na velbloudech pouští Kyzyl-Kum. Odpočinek na břehu jezera Aydarkul. Přejezd do Bukhary (250 km, 4 hodiny). Po cestě exkurze na petroglyfy v údolí Sarmysh (více než 3500 obrázků z doby bronzové - jedna z největších "kamenných obrazáren světa), oběd v Nuratě. Po příjezdu do Buchary ubytování v hotelu, procházka večerní Bukharou.
 5. den - Prohlídka v Buchaře: Srdce Buchary - historicko- architektonický komplex Lyabi-Khauz  obklopený středověkými stavbami madras Nadir Divan-Bag s fasádou, kterou zdobí nádherné mozaiky, Kukeldash metresa (náboženská škola) - největší medresa v Bukhaře. Poi-Kalyan Komplex obsahuje: 48 m vysoký minaret Kalyan- symbol Bukhary; mešita Kalyan (XV c) s galerií završenou 288 kopulemi na ploše 1 ha, jediná stále fungující medresa v Buchaře Miri-Arab. Mauzoleum dynastie Samanidiovců - rodina hrobka  - jedna z mála dávných mausoleí ve Střední Asii z pálených cihel, které se dochovalo do dnešní doby v dobrém stavu.  Městská pevnost Ark -nejstarší budova v Bukhaře, hlavní rezidence Bucharských Emírů. Večer transfer na nádraží na odjezd vlakem do Taškentu v 20:00. noc v lůžkovém vlaku.
 6. den - Příjezd do Taškentu. Snídaně. Přejezd do hor Chimgan (100 km, 2 hod). Odpočinek. Procházka malebnou přírodou. Ubytování v příjemném komplexu v národním parku, na břehu řeky Čatkal.
 7. den - Přejezd do Ferganské doliny, prohlídka Kokandu - Khudoyar-Khan Palace, kde se nachází místní historické muzeum, medresa Norbut-Biy, Modarikhon mauzoleum  a Rishtan - proslavený dynastií hrnčířských mistrů. Zde můžete vidět jejich práci a koupit originální hliněné výrobky. Nocleh ve Ferganě v hotelu.
 8. den - Po snídani exkurze v Margilanu v závodě na zpracování hedvábí. Zde si můžete seznámit s procesem ruční výrobou hedvábných tkanin. Odpoledne přejezd do Oše (120 km, 2 hod). Nocleh v hotelu.
 9. den - Prohlídka po městě: slavný Ošský bazar, Suleyman hora, Asaf ibn Burkhiya mauzoleum. Po obědě přejezd po malebné horské silnici do horského údolí Chichkan (300 km, 7 hodin). Krátký výlet údolím, nocleh v příjemném horském penzionu nebo v jurtě na kraji smrkového lesa.
 10. den -Transfer na vysokohorské jezero Son-Kul (240 km, 6 hod), které se nachází v obrovské vysokohorské kotlině v nadmořské výšce 3000 m n.m. Návštěva u místních pastevců, ochutnávka jogurtu, kumysu a sýrů. Možnost projížďky na koních. Ubytování v tradičních jurtách.
 11. den - Transfer do Karakolu (350 km, 8 hodin), po cestě prohlídka Kochkorského kouzelného kaňonu, ubytování v hotelu, odpočinek, večer návštěva města.
 12. den - Krátký přejezd do údolí Djety-Oguz (Sedm býků), výlet nádhernou soutěskou podél červených skal lemovaných nádhernými Tien-shanskými smrky, nocleh v Karakolu.
 13. den - Přejezd k jezeru Issyk-kul, perle střední Asie, jezero patří k nejhlubším na světě je více než 180km dlouhé a 80km široké, ze severu i jihu je lemováno zasněženými 5000 vrcholy Tien-shanu. Koupání v jezeře, odpočinek, nocleh v hotelu na břehu jezera.
 14. den - Přejezd do Bishkeku (350 km, 5 hodin), po cestě prohlídka, minaretu Burana, večer prohlídka města, nocleh v hotelu.
 15. den - Odlet z Bishkeku.

Doporučené vybavení :

Během zájezdu pravděpodobně zažijete velké rozdíly teplot, od +40stC v Buchaře až po třeba teploty okolo 0stC při průjezdu průsmyky Tien-Shanu. Tomu je potřeba přizpůsobit oblečení. Měli byste mít jak sandály a kraťasy, tak teplou bundu a čepici.

 • sandály, trekové nízké boty
 • trička, kraťasy, ponožky, teplé spodní prádlo
 • cestovní kalhoty (ideálně s odepínací nohavicí)
 • nepromokavou a fleece bundu, čepici a teplou bundu
 • sluneční brýle, kšiltovku nebo klobouk
 • malý batoh (cca 20l), osobní lékárnu, láhev na vodu (1l)
 • cestovní pojištění

Ubytování během zájezdu :

 • ubytování ve městech ve dvou a tříhvězdičkových hotelích
 • v poušti Kyzyl-Kum, v údolí Chichkan a u jezera Son-kol v jurtách
 • jedna noc je v lůžkovém vlaku Buchara-Tashkent(11hod)

Jídlo na treku :

 • snídaně je vždy v hotelu v rámci ubytování, formou bufetu: čaj, káva, chléb, vejce, marmeláda, sýry, salámy, zelenina, ovoce, musli, mléko, jogurt, atd.
 • obědy a večeře: ve městech a na přejezdech jsou ve vyzkoušených a prověřených restauracích a čajovnách, čaj a voda je v ceně, alkohol si každý hradí sám

Doprava během zájezdu a transport zavazadel :

Letecky : mezinárodní lety do Tashkentu a z Bishkeku - NENÍ V CENĚ ZÁJEZDU!

Autem : po celou dobu našimi klimatizovanými a pohodlnými mikrobusy, případně autobusy

Vlakem : přejezd Buchara-Tashkent - lůžkový vlak

Zavazadla má každý účastník po celou dobu zájezdu neustále k dispozici

...připravujeme....

Fotky

Z POUŠTĚ KYZYL-KUM DO HOR TIEN-SHANU

Videa