TREKING DO SRDCE TIEN-SHANU (TRK 05)


Oblast centrálního Tien-Shanu (Pik Pobedy, Chan-Tengri) - východní Kyrgyzstán

Délka zájezdu : 15 dní (doba pobytu v destinaci)

Ideální doba pro absolvování treku : červenec, srpen

Počet účastníků : vzhledem k formě organizace treku, je možné organizovat zájezd pro skupiny 2-15 účastníků v libovolném období měsíců července a srpna, případně je možno sloučit několik nezávislých skupin do jednoho transportu s jedním průvodcem

 

Krátký úvod:

Tento trek vás zavede do nejvyšší části Tien-Shanu – Nebeských hor. Pochod údolím Inylček začíná v místě ústí údolí At-Džajlo a vede proti proudu obrovské ledovcové řeky až k začátku ledovce Inylček, jednoho z nejdelších (3. místo) horských ledovců na světě. Zde začíná neuvěřitelný horský svět ledovců a vrcholů, který končí po dalších 50 km pod sedmitisícovými  štíty Piku Pobědy (7439 m) a Chan-Tengri (7010 m).

Trasa treku:

Bishkek – Karakol - At-Jailoo – ledovec Inylchek – ledovec Putevodnyj – Mertzbacherovo jezero - Komsomolskyj – ledovec Dikyj - Jižní Inylchek ledovec base camp – Karkara – Bishkek

Zaslat poptávku


Cena za osobu:   1990 USD

Cena zahrnuje:

 • ubytování v Asia Mountains Hotel nebo jemu podobném v Bishkeku - 3 noci
 • ubytování v Amir hotel nebo Green Yard Guest House v  Karakolu – 1 noc
 • ubytování v hotelu u jezera Issyk-Kul  – 1 noc
 • ubytování ve dvoumístných stanech v jednotlivých táborech na treku, 3x denně jídlo (teplá snídaně a večeře, oběd formou balíčku na cestu) počínaje kempem  At-Jailoo do BC Jížní Inylček  – 10 nocí (stany v kempech budou nachystané a teplé jídlo bude k dispozici ihned po vašem příchodu)
 • doprovod průvodce po celou dobu programu
 • nosiče po celou dobu treku
 • všechny transfery podle programu
 • přelet vrtulníkem Mi8 z BC Jižní Inylček do Karkary
 • vstupní a ekologický poplatek
 • povolení vstupu do pohraničního pásma


Cena neobsahuje:

 • víza (pokud jsou potřeba)
 • odklony od hlavní trasy
 • nápoje (alkohol) a jídlo, které není zahrnuto do hlavního menu
 • přepravu do Kyrgyzstánu

Podrobný itinerář cesty:

 1. Den Přílet do Bishkeku. Transport z mezinárodního letiště “Manas” do  Bishkeku, krátký odpočinek v hotelu, po pozdní snídani odjezd do  Karakolu.   6-7 h, 400 km, +900 m.  
 2. Den Prohlídka Karakolu (1700 m). Po obědě v místní restauraci odjezd do At-Džailoo Base Camp (2500 m), večeře, nocleh ve stanech. 5-6 h, 200 km, +800 m.
 3. Den At Jailoo Camp – Iva Camp (2900m). 5-7 h, 18 km, +400 m. Pochod začíná podél řeky Inylček k začátku ledovce Inylček . Po cestě je několik brodů bočních přítoků řeky Inylček,  nocleh ve stanech.
 4. Den Iva Camp – Glina camp (3100 m).  5-6 h, 8 km, +200 m. Trek vede po pravé straně údolí, neustále nahoru a dolů po strmých krátkých terasách až do tábora Glina (jíl,bahno), na pravé moréně ledovce Inylček, po cestě studený oběd, nocleh ve stanech.
 5. Den Camp Glina  – Merzbacher Glade (3400m).   5-6 h, 9 km, +300 m. Morénou ledovce pokračujete dále k Merzbacherově polaně, odkud je nádherný výhled na Merzbacherovo jezero, unikátní ledovcové jezero na soutoku Jižního a Severního Inylčeku. Polana je posledním zeleným místem na pochodu do BC Jižní Inylček, večeře, nocleh ve stanech.
 6. Den Merzbacher Lake.  4-5 h, 10 km. Trek přechází napříč přes Jižní Inylček až ke břehu Merzbacherova jezera a zpět do tábora na Merzbacherově polaně.
 7. Den Merzbacher Glade – Komsomolskiy Glacier 3800m4-6 h, 12 km, +400 m. Trasa vede zpočátku ještě po pravé moréně, posléze klesá na ledovec a pokračuje po něm těžkým suťovým terénem s množstvím sestupů a výstupů až na ledovec Komsomolskij, 1 noc na ledovci.
 8. Den Komsomolskiy Glacier – Dikiy Glacier 3900m.  3-5 h, 7 km, +100 m.  Další cesta vás zavede divokou velehorskou krajinou s výhledem na spoustu bezejmenných 5000 vrcholů až do tábora na ledovci Dikij (divoký). Odtud jsou nádherné výhledy na Pik Pobedy, Chan-Tengri, Pik Čapajeva a Gorkého.
 9. Den Dikiy glacier – South Inylchek base camp 4100m.  4-6 h, 8 km, +200 m. Po snídani je možnost výstupu na vyhlídkový vrchol Pesnya Abaya – 4901m, nenáročným horolezeckým terénem, po návratu pochod do základního tábora Jižní Inylček, který slouží jako BC pro výstupy na Chan-Tengri (7010) a Pik Pobedy (7439).
 10. Den South Inylchek base camp. Den odpočinku v BC.
 11. Den Around Khan Tengri Peak. Radiální pochod do C1 (první tábor) výstupu na Chan-Tengri, který nás zavede přímo pod jižní stěnu tohoto 7010m vysokého obra, který jedním z nejkrásnějších vrcholů na světě. Nocleh v BC Jižní Inylček.
 12. Den Přelet vrtulníkem z BC do Karkary, přejezd na jezero Issyk-Kul.   3 h, 200 km, -2500 m. Po snídani odlet vrtulníkem do Karkary a odtud přejezd mikrobusem na jezero Issyk-kul (2. největší vysokohorské jezero na světě), oběd po cestě v restauraci, ubytování v hotelu na břehu jezera, možnost koupání.
 13. Den Issyk- Kul – Bishkek.  5-6 h, 250 km,-800 m. Dopoledne možnost koupání v jezeře, poté odjezd do Bishkeku, po cestě prohlídka zbytků věže minaretu Burana, ubytování v hotelu.
 14. Den Prohlídka Bishkeku. Prohlídka města, večer rozlučková večeře v restauraci, nocleh v hotelu.
 15. Den Odlet domů. Brzy ráno odjezd na letiště Manas, odlet.
 • 4-sezonní spacák (ideálně péřový s komfortem cca -8stC)
 • spodní prádlo a ponožky - minimálně 3sady
 • samonafukovací nebo pěnová matrace na spaní
 • trekingová obuv - kotníková
 • nepromokavá bunda a kalhoty
 • fleece nebo softshellová bunda
 • teplá čepice a rukavice
 • sluneční brýle
 • cca 40litrový batoh
 • čelovka
 • láhev + termoska na pití
 • sluneční krém + základní lékárna
 • doporučujeme také péřovou (primaloftovou) bundu, sandály, trekové hole

Ubytování během zájezdu:

4x hotel-  v Bishkeku a na Issyk-kulu

1x penzion - Karakol

10x v dvoumístných stanech na treku - stany jsou trvale postavené v místech noclehů, nemusíte je tedy stavět, jsou velice pevné, prostorné a nepromokavé

Jídlo na treku:

V táborech je na stole vždy: med, marmelády, cukr, kondenzované mléko, sušené ovoce, sušenky nebo sladkosti, sůl, pepř, kečup.

Snídaně:

Každá snídaně se skládá z kaše a dalšího jídla.

Další jídlo: omeleta se slaninou, omeleta se sýrem, smažené klobásy, palačinky, tvarohové koláče, míchaná vejce s klobásou, vařené vejce.

Večeře:

Každá večeře se skládá ze salátu, polévky, hlavního jídla a dezertu.

Oběd - box:

Skládá se z hlavního jídla, ovoce nebo sušeného ovoce, tavených sýrů, chleba, čokolády, vody (studený čaj s citronem nebo kompot)

Hlavní jídlo: smažené kuře, uzené kuře, uzená kachní prsa, sýrový sendvič, řízek, vařené vejce, maso, paštika

Během transportu a pobytu ve městech je zajištěna plná penze v hotelových restauracích nebo prověřených restauracích s výbornou kvalitou jídla

Doprava během zájezdu a transport zavazadel:

Letecky : z Čech do Bishkeku a zpět…NENÍ V CENĚ ZÁJEZDU!

Autem : Z letiště Manas do Bishkeku, Karakolu a na začátek treku do At-Jailoo. Zpět z Karkary na Issyk-kul, do Bishkeku a na letiště Manas, vše firemními mikrobusy.

Vrtulníkem : přelet z BC Jižní Inylček do Karkary

Během trekingu potřebujete pouze své osobní věci (spacák, karimatka) a oblečení. Jídlo, pití a stany zajištujeme my!! Věci, které na treku nebudete potřebovat (čisté oblečení apod.), můžete zanechat v Bishkeku v naší kanceláři, budete je mít připravené opět v hotelu na Issyk-kulu.

Během treku ponese vaše zavazadlo nosič, jeho váha by měla být 12kg, za každé kilo navíc se doplácí 10 Euro. Ideální je zabalit věci do nepromokavé tašky nebo vaku. Vy sami si nesete pouze batoh s osobními věcmi - bunda, čelovka, rukavice, svačina, pití apod.

MAPA

zatím není zpracováno

Fotky

TREKING DO SRDCE TIEN-SHANU
TREKING DO SRDCE TIEN-SHANU
TREKING DO SRDCE TIEN-SHANU
TREKING DO SRDCE TIEN-SHANU
TREKING DO SRDCE TIEN-SHANU
TREKING DO SRDCE TIEN-SHANU
TREKING DO SRDCE TIEN-SHANU

Videa