CHUTĚ TIEN-SHANU (TRK 04)


Oblast oblast Kyrgyzského a Těrského hřebenu Tien-Shanu -  Kyrgyzstán

Délka zájezdu : 14 dní (doba pobytu v destinaci)

 Ideální doba pro absolvování treku : červen, červenec, srpen, září

Počet účastníků : vzhledem k formě organizace treku, je možné zájezd organizovat pro skupiny od 2 osob. Maximální počet je 15 osob

 

Krátký úvod :

Čeká vás nádherná kombinace romantiky, dobrodružství a výhledů do nádherné krajiny Těrského hřebene Tien-Shanu. Na treku si projdeme jednu z nejhezčích horských oblastí tohoto Asijského pohoří. Navštívíme údolí Arashan, Karakol, Djety-Oguz. Projdeme okolo legendárního ledovcového jezera Ala-kol. Budeme mít také možnost vykoupat se v termálních pramenech Altyn-Arashan. Na závěr nádherných 14-dnů se ještě zastavíme u perly celé Střední Asie, jezera Issyk-Kul, kde zrelaxujeme na plážích ve výšce 1600 m nad mořem.

 

Trasa treku:

Bishkek - Ala Archa- Bishkek  - Karakol – údolí Djety Oguz – Telety pass (3800 m.) – Karakolské údolí –  jezero Ala Kol (3532 m.) – Ala Kol pass (3800 m.) – Arashan údolí – Cholpon Ata town – Grigorievskoe údolí - Bishkek 

Zaslat poptávku


Cena za osobu : 1680 Euro

Cena zahrnuje :

 • ubytování v Asia Mountains Hotel nebo podobném v Bishkeku  -3 noci
 • ubytování v Amir hotel nebo Green Yard Guest House v  Karakolu – 1 noc
 • ubytování v hotelu na Issyk-Kulu  – 2 noci
 • ubytování ve dvoumístných stanech v jednotlivých táborech na treku, 3x denně jídlo (teplá snídaně a večeře, oběd formou balíčku na cestu) – 7 nocí (stany v kempech budou nachystané a teplé jídlo pode k dispozici ihned po vašem příchodu)
 • doprovod průvodce po celou dobu programu
 • nosiče po celou dobu treku
 • všechny transfery podle programu
 • vstupní a ekologický poplatek
 • povolení vstupu do pohraničního pásma


Cena neobsahuje :

 • víza(pokud jsou potřeba)
 • odklony od hlavní trasy
 • nápoje (alkohol) a jídlo, které není zahrnuto do hlavního menu
 • přepravu do Kyrgyzstánu
 1. den  Přílet do Bishkeku. Transport z mezinárodního letiště “Manas” do  Bishkeku, krátký odpočinek v hotelu, odpoledne prohlídka města, večeře, nocleh v hotelu
 2. den  Po snídaní odjezd do údolí Ala-Archa (40 km, 1 hodina), jednodenní trekig v Národním parku. Z údolí výstup morénou ledovce Ak-sai k chatě Prijut Raceka, nádherné pohledy na kolmé stěny okolních štítů, návrat zpět do údolí Ala-Archa, odjezd zpět do Bishkeku, večeře, nocleh v hotelu.
 3. den  Ráno odjezd do města Karakol (430 km,7-8 hodin), po cestě prohlídka zbytků minaretu Burana, po příjezdu ubytování v hotelu, nocleh.
 4. den  Po snídani prohlídka Karakolu: ortodoxní dřevěný kostel, mešita Dungan, muzeum Przevalského. Odpoledne přejezd do údolí  Djety-Oguz (45 km, 4-5 h), Po cestě údolím zastávka u známých skalních útvarů „Sedm býků“- nádherné červené skály. Ubytování v táboře Djety Oguz (2600m)na konci údolí pod štítem Oguz Bashi (5165 m), nocleh ve stanech.
 5. den  Radiální pochod k nejvyššímu štítu údolí- Oguz Bashi, zpočátku velmi úzkou zalesněnou soutěskou Bai-Tor, dále alpínskými loukami až k ledovci. Návrat zpátky do tábora, nocleh ve stanech.
 6. den  Přechod podél řeky Západní Telety do tábora Telety (3050 m), po obědě v táboře radiální pochod k zaledněným vrcholům v závěru údolí, návrat zpět do tábora, nocleh ve stanech
 7. den  Přechod přes sedlo Telety do Karakolského údolí (7-8 hodin),  Zpočátku nepříliš strmým su´tovým svahem až na vrchol sedla, dále sestup sutovými svahy a horskými loukami, podél řeky Východní Telety až do stanového tábora Karakol (2500 m). nocleh ve stanech.
 8. den  Radiální výlet na úpatí nejvyššího vrcholu Těrského hřebene- Pik Karakol (5216 m), (6-8 hodin), cesta vede podél řeky Uyun Tor lesem Tien-Shanských smrků až k úpatí Piku Karakol. Zpátky do tábora stejnou cestou, po návratu možnost sauny, nocleh ve stanech.
 9. den  Přechod údolím Karakol, podél horské chaty"Sirota", k jezeru Ala Kol (3532 m) ( 6-8 hodin). Sestup  roklí asi 3 km, později přes most a dále stezkou do lesa.  Dosti dlouhé stoupání končí ve strmém svahu alpínských luk, cesta se klikatí, až nás dovede k místu, který se nazývá "Sirota" horská chata. K dispozici je stůl, lavice, krb uvnitř. Najdeme zde řadu soch zvířat.  Později stezka stoupá výš, vychází z lesa a podél řeky nás dovede ke krásnému vodopádu, tekoucímu dolů z jezera Ala Kol.
 10. den Přechod od jezera přes sedlo Ala Kol (3800 m), do údolí Arashan (2600 m) (6-8 hod). Jezero Ala Kol se táhne od východu na západ na 2,8 km, jeho šířka je 500 m, a hloubka 70 m. Ala Kol znamená Barevné jezero.  Během výstupu uvidíme všechny hlavní vrcholy Terskei Ala Too - Aksu, Djigit, Karakol, Oguz Bashi, atd.  Sestup ze sedla suťovým svahem, později zalesněným údolím Keldike  malebnou krajinou stád skotu a ovcí. Po příchodu do stanového tábora, můžete využít možnost relaxovat v horkých pramenech termálních lázní. Nocleh ve stanech.
 11. den  Přejezd z údolí Altyn Arashan – do Cholpon Aty, rekreačního městečka na severním břehu Issyk-Kulu (155 km, 4-5 hodin), ubytování v hotelu, odpočinek, možnost koupání v mírně slaném a příjemně teplém jezeře.
 12. den  Po snídani krátký přejezd do Grigorijevského údolí (nejhezčí na severním břehu Issyk-kulu), trek údolím, v závěru nádherné pohledy na jezero. Odpoledne návrat do Cholpon-Aty, relax, koupání, nocleh v hotelu.
 13. den  Po snídani odpočinek na pláži, okolo poledne transport do Bishkeku, ubytování v hotelu, večeře, nocleh.
 14. den  Odlet z Bishkeku.
 • 4-sezonní spacák (ideálně péřový s komfortem cca -8stC)
 • spodní prádlo a ponožky - minimálně 3sady
 • samonafukovací nebo pěnová matrace na spaní
 • trekingová obuv - kotníková
 • nepromokavá bunda a kalhoty
 • fleece nebo softshellová bunda
 • teplá čepice a rukavice
 • sluneční brýle
 • cca 40litrový batoh
 • čelovka
 • láhev + termoska na pití
 • sluneční krém + základní lékárna
 • plavky
 • pojištění
 • doporučujeme také péřovou (primaloftovou) bundu, sandály, trekové hole

Ubytování během zájezdu :

 • 6x hotel- v Bishkeku(3), na Issyk-kulu(2)
 • 1x penzion- Karakol
 • 7x v dvoumístných stanech na treku.  Stany jsou trvale postavené v místech noclehů, nemusíte je tedy stavět, jsou velice pevné, prostorné a nepromokavé.

 

Jídlo na treku :

V táborech je na stole vždy: med, marmelády, cukru, kondenzované mléko, sušené ovoce, sušenky nebo sladkosti, sůl, pepř, kečup.

Snídaně : Každá snídaně se skládá z kaše a dalšího jídla. Další jídlo: omeleta se slaninou, omeleta se sýrem, smažené klobásy, palačinky, tvarohové koláče, míchaná vejce s klobásou, vařené vejce.

večeře: Každá večeře se skládá ze salátu, polévky, hlavního jídla a dezertu.

Oběd-box: Skládá se z hlavního jídla, ovoce nebo sušeného ovoce, tavených sýrů, chleba, čokolády, vody (studený čaj s citronem nebo kompot). Hlavní jídlo: smažené kuře, uzené kuře, uzená kachní prsa, sýrový sendvič, řízek, vařené vejce, maso, paštika.

Během transportu a pobytu ve městech je zajištěna plná penze v hotelových restauracích nebo prověřených restauracích s výbornou kvalitou jídla, na Issyk-kulu polopenze

 

 

Doprava během zájezdu a transport zavazadel :

Letecky: z Čech do Bishkeku a zpět…NENÍ V CENĚ ZÁJEZDU!

Autem: Z letiště Manas do Bishkeku, Karakolu a na začátek treku do Djety-Oguz. Zpět z údolí Arashan na Issyk-kul, do Bishkeku a na letiště Manas. Vše firemními mikrobusy a terénními auty.

Během trekingu potřebujete pouze své osobní věci (spacák, karimatka) a oblečení. Jídlo, pití a stany zajištujeme my!! Věci, které na treku nebudete potřebovat (čisté oblečení apod.), můžete zanechat v Bishkeku v naší kanceláři, budete je mít připravené opět v hotelu na Issyk-kulu.

Během treku ponese vaše zavazadlo nosič, jeho váha by měla být 12kg, za každé kilo navíc se doplácí 10 Euro. Ideální je, zabalit věci do nepromokavé tašky nebo vaku. Vy sami si nesete pouze batoh s osobními věcmi - bunda, čelovka, rukavice, svačina, pití apod.

Připravujeme...

Fotky

CHUTĚ TIEN-SHANU

Videa