VELKÉ PAMÍRSKÉ DOBRODRUŽSTVÍ (TRK02)


Oblast Alajského hřebene Pamíro-alaje – západní Kyrgyzstán

Délka zájezdu : 16 dní  (doba pobytu v destinaci)

 Ideální doba pro absolvování treku : červenec, srpen

Počet účastníků . vzhledem k formě organizace treku je možné zájezd organizovat pro skupiny od 2 osob. Maximální počet je 15 osob.

 

Krátký úvod :

Pro tento trek jsme zkombinovali pochod mezi skalními stěnami Asijské Patagonie Karavšinu a Laylaku s atraktivním pochodem do prvního tábora Piku Lenina do výše 4400m. Budete mít možnost obdivovat nádhernou přírodu Karavshinu, jeho divoké řeky, Archové lesy, kvetoucí louky i skalní stěny. A zároveň poznáte drsnou syrovou krásu ledovcového království druhé nejvyšší hory Pamíru, 7134metrů vysokého Piku Lenina. Zažijete atmosféru základního i výškového tábora.

Trasa treku :

Bishkek – Batken – Uzgurush village – Buldzhuma pass – Dzhalgychy pass – Ortochashma gorge – Ak-Suu gorge –Uzgurush village – Batken – Osh - Base Camp “Achik Tash” – Camp1 - “Achik Tash” Base Camp – Osh city - Bishkek

Zaslat poptávku


Cena za osobu :  1640 EURO

Cena zahrnuje :

 • Ubytování v hotelu v Biškeku - 3 noci; v Oši – 1 noc;
 • Ubytování v rodině Kyrgyzské v obci Uzgurush - 2 noci;
 • Ubytování ve stanových táborech s plnou penzí - 10 nocí. Stany jsou v každém táboře již postavené, nemusíte nic stavět, stejně tak občerstvení a pití je k dispozici ihned po vašem příchodu
 • Plná penze během celého treku; jídlo 3x denně - teplá snídaně a večeře, balíčky na oběd),
 • Doprovod průvodce po celou dobu zájezdu;
 • Servis soumarů a pohaněčů při přepravě zavazadel;
 • Všechny transfery podle programu;
 • Letenky Biškek - Batken , Oš- Biškek
 • Ekologické a vstupné do muzeí dle programu

 

V ceně není zahrnuto :

 • Všechny dodatky a odchylky od základního programu;
 • Jídlo a pití mimo hlavního menu;
 • Ostatní osobní výdaje (poplatky za nadváhu, pokojová služba, výdajů na zdravotní péči / pojištění, foto / video poplatků, atd.)
 • Nadváha zavazadel na treku. Vaše zavazadlo, které nese oslík nesmí být těžší než 15 kg na osobu. Za 1 kg navíc zavazadla zaplatíte 5 Euro za program (ne za den!).
 • Při letu Biškek - Batken a Oš- Biškek  můžete mít bez nadváhy 5 kg příruční zavazadlo a 15 kg velké zavazadlo

Podrobný itinerář cesty :

 1. den - Přílet na mezinárodní letiště Bishkek "Manas", transfer do hotelu. Odpočinek, oběd a prohlídka města.
 2. den - Přelet do města Batken. Přejezd do Uzgurushe, (4 hodiny, 1700 m). Ubytování v místním kyrgyzském rodinném domě. Příprava na trekking.
 3. den - obec Uzgurush - Ak-Tash stanový tábor (2500 m), 7-8 hodin, 1194 / -394 m. Divoká stezka se táhne podél řeky Buldzhuma a sahá až do průsmyku se stejným názvem - Buldzhuma (2894 m). Poté začne sestupovat do údolí řeky Ak-Tash. K dispozici je stanový Camp Ak-Tash skrytý mezi keři na zelené louce. Přenocování ve stanech v Ak-Tash Camp (2500 m).
 4. den - Ak-Tash– Orto Chashma (2700 m.), 6-7 hodin, +1274 / - 1074 m. Dále cesta vede podél řeky Ak-Tash sutí až do sedla Dzhalgychy (3774 m). Sestup po stezce dolů podél řeky až k soutoku Dzhalgychy s řekou Orto Chashma. Přenocování ve stanech tábora Orto-Chashma (2700m).
 5. den - Orto Chashma - Kara-Suu (2800 m). 7-8 hodin, 1060 m. / -960 m. Přechod řeky Orto-Chashma na koních, pak dolů po toku, až do začátku výstupu do sedla Kosh Moinok (3260 m). Dále cesta vede úbočím, poté stoupá serpentinami a končí v sedle Kara Su (3760 m). Přenocování ve stanech stanového tábora Kara-Suu.
 6. den - Radiální výstup na úpatí vrcholů Asan Usen (4378 m) a Piramidalnyi (5509 m), 8 km, 5 hodin, + 300 m. / -300 m.
 7. den - Kara Suu - Orto Chashma (2800 m), 8 hodin, 960 m / -1060 m. Přes sedla Kara Suu (3760 m) a Kosh Moinok (3260 m) se vrátíme do stanového tábora Orto Chashma. Přenocování ve stanech tábora Orto-Chashma (2700m).
 8. den - Orto Chashma - Ak-Suu (2800 m). 8 -10 hodin, 1590 m / -1190 m. Cesta vede podél řeky Orto Chashma až soutoku s řekou Ak-Tubek. Dále pokračujeme podél řeky Ak-Tubek, do průsmyku Ak Tubek – nejvyšší na cestě (4390m). Tvrdý výstup je odměněn majestátní panoramatickým výhledem na vrchol Iskander a údolí řeky Orto Chashma. Náš kemp se nachází na začátku zelené zóny u řeky Ak-Suu. Cestou si můžete prohlédnout kolmé stěny vrcholů Iskander (5120 m), Petrogradez (5165 m), Admiralteez (5090 m), Aksu (5355 m), A.Block (5229 m), Aktubek (5125 m). Přenocování ve stanovém táboře Ak-Suu.
 9. den - Ak-Suu stanový tábor - obec Uzgurush, 6 hodin, -1500 m. Sestup jalovcovým lesem podél řeky Ak-Mechet až do obce Uzgurush. Přenocování v rodině Kyrgyzské rodině v obci Uzgurush.
 10. den - Obec Uzgurush - Batken – Osh, prohlídka města, ubytování v hotelu, nocleh.
 11. den -  Ráno po snídaní odjezd autem na "Edelweiss Glade" , odtud přechod do základního tábora Achik-Tash pod Pikem Lenina. Procházka v okolí tábora, ubytování ve stanech.  Přenocování v BC Achik-tash (3600 m).
 12. den - Pochod přes sedlo Puteshestvennikov (4150 m), kde se nám otevře pohled na Pik Lenina (7134 m) a ledovec Lenina. Sestup ze sedla a dále traversem suťového svahu k ledovcové říčce, po přechodu říčky suťovými svahy až do C1 (4 400m) Piku Lenina, nocleh ve stanech C1.
 13.  den - Po snídani procházka po ledovci, nádherné výhledy na severní stěnu Piku Lenina a okolní šestitisícové vrcholy, po obědě návrat do BC Achik-Tash.  Noc v BC Achik-Tash (3600 m n.m.)
 14. den - Přejezd do Oše (270 km, 7 hod). Cesta vede Alajským údolím do Sary-Tashe, přes průsmyk Taldyk (3615 m), údolím řeky Gulcha a přes sedlo Chir-chik. Ubytování v hotelu v Oši. Večerní procházka po městě.
 15. den - Transfer na letiště. Přelet do Bishkeku. Odpočinek v Hotelu, procházka po městě. Nocleh.
 16. den - Odlet z Bishkeku.
 • 4-sezonní spacák (ideálně péřový s komfortem cca -8stC)
 • spodní prádlo a ponožky - minimálně 3sady
 • samonafukovací nebo pěnová matrace na spaní
 • trekingová obuv - kotníková
 • nepromokavá bunda a kalhoty
 • fleece nebo softshellová bunda
 • teplá čepice a rukavice
 • sluneční brýle
 • cca 40litrový batoh
 • čelovka
 • láhev + termoska na pití
 • sluneční krém + základní lékárna
 • doporučujeme také péřovou (primaloftovou) bundu, sandály, trekové hole
 • pojištění

Ubytování během zájezdu :

 • Ubytování v hotelu v Biškeku - 3 noci
 • Ubytování v hotelu v Oši – 1noc
 • Ubytování v Kyrgyzské rodině v obci Uzgurush - 2 noci
 • Ubytování ve stanových táborech s plnou penzí - 10 nocí. Stany jsou trvale postavené v místech noclehů, nemusíte je tedy stavět, jsou velice pevné, prostorné a nepromokavé.

 

Jídlo na treku :

V táborech je na stole vždy: med, marmelády, cukru, kondenzované mléko, sušené ovoce, sušenky nebo sladkosti, sůl, pepř, kečup.

Snídaně : Každá snídaně se skládá z kaše a dalšího jídla. Další jídlo: omeleta se slaninou, omeleta se sýrem, smažené klobásy, palačinky, tvarohové koláče, míchaná vejce s klobásou, vařené vejce.

Večeře : Každá večeře se skládá ze salátu, polévky, hlavního jídla a dezertu.

Oběd-box : Skládá se z hlavního jídla, ovoce nebo sušeného ovoce, tavených sýrů, chleba, čokolády, vody (studený čaj s citronem nebo kompot). Hlavní jídlo: smažené kuře, uzené kuře, uzená kachní prsa, sýrový sendvič, řízek, vařené vejce, maso, paštika.

Během transportu a pobytu ve městech je zajištěna plná penze v hotelových restauracích nebo prověřených restauracích s výbornou kvalitou jídla.

Doprava během zájezdu a transport zavazadel :

Letecky : z Čech do Bishkeku a zpět…NENÍ V CENĚ ZÁJEZDU!

                 Přelet Bishkek – Batken , Osh- Bishkek

Autem : Z letiště Manas do Bishkeku a zpět, z Batkenu do Uzgurushe a zpět, z Batkenu do Oše, z Oše do BC Achik-Tash a zpět.  Vše firemními mikrobusy.

Během trekingu potřebujete pouze své osobní věci (spacák, karimatka) a oblečení. Jídlo, pití a stany zajištujeme my!! Věci, které na treku nebudete potřebovat (čisté oblečení apod.), můžete zanechat v Bishkeku v naší kanceláři, budete je mít připravené opět v hotelu při návratu.

Během treku ponese vaše zavazadlo oslík, jeho váha by měla být 15kg. Za každé kilo navíc se doplácí 5 Euro (za celý trek). Ideální je, zabalit věci do nepromokavé tašky nebo vaku. Vy sami si nesete pouze batoh s osobními věcmi - bunda, čelovka, rukavice, svačina, pití apod.

MAPA

zatím není zpracováno

Fotky

VELKÉ PAMÍRSKÉ DOBRODRUŽSTVÍ

Videa