HEDVÁBNOU STEZKOU DO STAROBYLÉHO KASHGARU (CIT04)


Oblast centrální Asie - Uzbekistán, Kyrgyzstán, Čína (Xin Jiang)

Délka zájezdu : 15 dní (doba pobytu v destinaci)

 Ideální doba pro absolvování zájezdu : konec května, červen, červenec, srpen, září,

Optimální počet účastníků :  4-12 osob

Krátký úvod :

Čeká vás fascinující výlet po dvou asijských republik - Uzbekistánu a Kyrgyzstánu, a také do čínského Sin-ťiangu do starobylého Kashgaru, nejvýznamnější křižovatky obchodních cest Hedvábné stezky. Poznáte starobylá města východu: Samarkand, Bukhara, Oš, projedete malebné údolí Fergana, vysokohorskou Alajskou dolinu, horké pouště a takřka se dotknete věčně zasněžených vrcholků Pamíru. Budete cestovat po skutečné starověké silnice, kudy putovaly četné karavany obchodníků po Velké Hedvábné stezce. Také navštívíte exotické nedělní bazar v Kashgaru, odkud si jistě odnesete spoustu nezapomenutelných dojmů.

Trasa zájezdu :

Tashkent – Samarkand – Bukhara – Tashkent – Ferganská dolina – Osh – Alajské údolí – Kashgar – Naryn – jezero Issyk-Kul – Bishkek

Zaslat poptávku


Cena za osobu, při daném počtu osob ve skupině :

4 osoby  -   2290 USD

5-6 osob -   2150 USD

7-8 osob -   1900 USD

9-10osob -  1890 USD

11-12osob- 1799 USD

Cena zahrnuje :

 • ubytování v hotelech a penzionech ve dvoulůžkových pokojích
 • stravování po dobu zájezdu: snídaně, obědy, večeře
 • přeprava pohodlnými autobusy nebo mikrobusy podle itineráře zájezdu;
 • služby průvodce po celou dobu zájezdu
 • jízdenka pro transport vlakem z Buchary do Taškentu (noční vlak);

 

Cena nezahrnuje :

 • mezinárodní letenky do Taškentu a z Biškeku
 • vstupenky na památky a do muzeí
 • foto / video poplatky v muzeích a na památkách;
 • zdravotní pojištění;
 • všechny služby neuvedené v programu

Podrobný itinerář cesty :

 1. den - Přílet do Taškentu. Odjezd do hotelu. Odpočinek. Odpoledne krátká prohlídka města, bazar Chorzu, večeře, nocleh v hotelu.
 2. den - Snídaně v hotelu. Transfer do Samarkandu  (350 km, 5 h). Oběd po cestě. Transfer do hotelu. Odpolední prohlídka města, návštěva Guri-Emir Mauzoleum, nekropole Rukhabad a Registan komplexu (historické centrální prostranství).
 3. den - Po snídani pokračování v prohlídce Samarkandu, návštěva Ulugbegovy observatoře, mešity Bibi-Khanum, Shakhi Zinda mauzolea a starého bazaru. Odpoledne přejezd do Bukhary (300 km, 5 hodin).
 4. den - Prohlídka v Buchaře: Srdce Buchary - historicko- architektonický komplex Lyabi-Khauz  obklopený středověkými stavbami madras Nadir Divan-Bag s fasádou, kterou zdobí nádherné mozaiky, Kukeldash metresa (náboženská škola) - největší medresa v Bukhaře. Poi-Kalyan Komplex obsahuje: 48 m vysoký minaret Kalyan- symbol Bukhary; mešita Kalyan (XV c) s galerií završenou 288 kopulemi na ploše 1 ha, jediná stále fungující medresa v Buchaře Miri-Arab. Mauzoleum dynastie Samanidiovců - rodina hrobka  - jedna z mála dávných mausoleí ve Střední Asii z pálených cihel, které se dochovalo do dnešní doby v dobrém stavu.  Městská pevnost Ark -nejstarší budova v Bukhaře, hlavní rezidence Bucharských Emírů. Večer transfer na nádraží na odjezd vlakem do Taškentu v 20:00. noc v lůžkovém vlaku.
 5. den - Příjezd do Taškentu. Snídaně. Krátká exkurze po městě: Staré město, medresa Kukeldash, náměstí Nezávislosti, náměstí Přátelství, budova Národního divadla opery a baletu. Odpoledne přejezd do Fergany (312 km, ~ 6 hodin).
 6. den - Výlet po Ferganském údolí: Khudoyar-Khan Palace, kde se nachází místní historické muzeum, medresa Norbut-Biy, Modarikhon mauzoleum a Rishtan - proslavený dynastií hrnčířských mistrů. Zde můžete vidět jejich práci a koupit originální hliněné výrobky. Exkurze v Margilan v závodě na zpracování hedvábí. Zde si můžete seznámit s procesem ruční výrobou hedvábných tkanin. Přejezd do Oše (120 km, 2 hod).
 7. den - Krátká prohlídka po městě: slavný Ošský bazar, Suleyman hora, Asaf ibn Burkhiya mauzoleum. Přejezd po Pamírské dálnici do Sary-Tashe (150 km, ~ 4 hodiny). Oběd.  Nocleh v jurtách.
 8. den - Přejezd do Kašgaru (270 km, až 8 hodin) přes slavné Alajské údolí, které obklopují obří zasněžené ledové vrcholy Zaalajského hřebene s nejvyšší m vrcholem Pik Lenina (7134 m). Přesednutí na Kyrgyzsko-čínských hranicích do čínského mikrobusu (Irkeštamský průsmyk), nocleh v hotelu.
 9. den - Prohlídka starého Kašgaru: největší mešita v Číně Id-Kakh mešita (1442), Mauzoleum Kashgar  Apak-Khodja, staré město.
 10. den - Návštěva slavného nedělního bazaru v Kashgaru, který existuje více než 1000 let.
 11. den - Přejezd přes Torugartský průsmyk (hranice) - přesedání z čínských do Kyrgyzských mikrobusů do Narynského údolí v Kyrgyzstánu (350 km, ~ 9 hodin). Přenocování v Narynu - městečko v horách vnitřního Tien-Shanu.
 12. den - Přejezd na jezero Issyk-Kul - perlu Střední Asie, jedno z nejhlubších jezer na světě, (50 km, ~ 5 hodin). Odpočinek, koupání.
 13. den - Dopoledne odpočinek, koupání. Po obědě odjezd do Bishkeku (260 km, ~ 4 hodiny), po cestě prohlídka minaretu Burana, nocleh v hotelu.
 14. den - Prohlídka Bishkeku: Alatoo náměstí, Muzeum historie, národopisný komplex  Manas.
 15. den - Odlet domů.

Během zájezdu pravděpodobně zažijete velké rozdíly teplot, od +40stC v Buchaře až po třeba teploty okolo 0stC při průjezdu průsmyky Alajské doliny. Tomu je potřeba přizpůsobit oblečení. Měli byste mít jak sandály a kraťasy , tak teplou bundu a čepici.

 • sandály, trekové nízké boty
 • trička, kratasy, ponožky, teplé spodní prádlo
 • cestovní kalhoty (ideálně s odepínací nohavicí)
 • nepromokavou a fleece bundu,čepici a teplou bundu
 • sluneční brýle, kšiltovku nebo klobouk
 • malý batoh (cca 20l), osobní lékárnu, láhev na vodu (1l)
 • cestovní pojištění

Ubytování během zájezdu :

Ubytování ve městech ve dvou a tříhvězdičkových hotelích, v Sary-Tash a Narynu v jurtách, jedna noc je v lůžkovém vlaku Buchara-Tashkent (11hod).

Jídlo na treku :

Snídaně je vždy v hotelu v rámci ubytování, formou bufetu: čaj, káva, chléb, vejce, marmeláda, sýry, salámy, zelenina, ovoce, musli, mléko, jogurt, atd.

Obědy a večeře: ve městech a na přejezdech jsou ve vyzkoušených a prověřených restauracích a čajovnách, čaj a voda je v ceně, alkohol si každý hradí sám.

Doprava během zájezdu a transport zavazadel :

Letecky : mezinárodní lety do Tashkentu a z Bishkeku - NENÍ V CENĚ ZÁJEZDU!

Autem : po celou dobu našimi klimatizovanými a pohodlnými mikrobusy, případně autobusy.

Vlakem : přejezd Buchara - Tashkent - lůžkový vlak.

Zavazadla má každý účastník po celou dobu zájezdu neustále k dispozici.

... připravujeme.....

Fotky

HEDVÁBNOU STEZKOU DO STAROBYLÉHO KASHGARU

Videa