ASIJSKÁ PATAGONIE (TRK01)


Oblast Alajského hřebene Pamíro-alaje – západní Kyrgyzstán

Délka zájezdu : 14 dní (doba pobytu v destinaci)

 Ideální doba pro absolvování treku : červenec, srpen

Počet účastníků : vzhledem k formě organizace treku, je možné zájezd organizovat pro skupiny od 2 osob. Maximální počet je 15 osob

 

Krátký úvod:

Vysoké, kolmé, žulové stěny, zaledněné 5000 vrcholy, horské louky, Arčové lesy a nekonečná údolí bez lidí.... to všechno nabízí svým návštěvníkům horská oblast Karavšin a Lajlak v Alajském hřebenu Pamíru. Bez nadsázky lze tuto oblast přirovnat k Patagonii, jen snad s tím rozdílem, že panuje v létě o mnoho vlídnější počasí a slunečné dny zde nejsou žádnou výjimkou na rozdíl od Patagie Jihoamerické.

Trasa treku:

Bishkek – Batken – Uzgurush – Buldzhuma pass – Dzhalgychy pass – Ortochashma gorge – Kara Suu gorge – Kosh Moinok pass – Ak Tubek pass – Ak-Suu gorge – Uryam pass – Uzgurush village – Batken – Bishkek

Zaslat poptávku


Cena za osobu:        1690 USD

Cena zahrnuje:

 • Ubytování v hotelu v Biškeku - 3 noci;
 • Ubytování v rodině v Kyrgyzské obci Uzgurush - 2 noci;
 • Ubytování ve stanových táborech s plnou penzí - 9 nocí (stany jsou v každém táboře již postavené, nemusíte nic stavět, stejně tak  občerstvení a pití je k dispozici ihned po vašem příchodu)
 • Plná penze během celého turné; jídlo 3x denně - teplá snídaně a večeře, balíčky na oběd
 • Doprovod průvodce po celou dobu zájezdu;
 • Servis soumarů a pohaněčů při přepravě zavazadel;
 •  Všechny transfery podle programu;
 • Letenka Biškek - Batken – Biškek
 •  ekologické a vstupné do muzeí dle programu

V ceně není zahrnuto :

 • Všechny dodatky a odchylky od základního programu;
 • Jídlo a pití mimo hlavního menu;
 • Ostatní osobní výdaje (poplatky za nadváhu, pokojová služba, výdaje na zdravotní péči / pojištění, foto / video poplatků, atd.)
 • Nadváha zavazadel. Vaše zavazadlo, které nese oslík nesmí být těžší než 15 kg na osobu. Za 1 kg navíc zavazadla zaplatíte 5 Euro za program (ne za den!).
 • Při letu Biškek - Batken - Bishkek můžete mít bez nadváhy 5 kg příruční zavazadlo a 15 kg velké zavazadlo.
   

Podrobný itinerář cesty:

 1. den : Přílet na mezinárodní letiště Bishkek "Manas", transfer do hotelu, odpočinek, oběd a prohlídka města.
 2. den : Přelet do města Batken. Přejezd do Uzgurushe (4 hodiny, 1700 m). Ubytování v místním kyrgyzském rodinném domě. Příprava na trekking.
 3. den : obec Uzgurush - Ak-Tash stanový tábor (2500 m), 7-8 hodin, 1194 / -394 m.   Divoká stezka se táhne podél řeky Buldzhuma a sahá až k průsmyku se stejným názvem - Buldzhuma (2894 m). Poté začne sestupovat do údolí řeky Ak-Tash. K dispozici je stanový Camp Ak-Tash skrytý mezi keři na zelené louce. Přenocování ve stanech v Ak-Tash Camp (2500 m).
 4. den : Ak-Tash – Orto Chashma (2700 m.), 6-7 hodin, +1274 / - 1074 m.   Dále cesta pokračuje podél řeky Ak-Tash sutí až do sedla Dzhalgychy (3774 m). Sestup po stezce dolů podél řeky až k soutoku Dzhalgychy s řekou Orto Chashma. Přenocování ve stanech tábora Orto-Chashma (2700m).
 5. den : Orto Chashma - Kara-Suu (2800 m). 7-8 hodin, 1060 m. / -960 m.  Přechod řeky Orto-Chashma na koních, podél toku řeky dolů až k počátku výstupu do sedla Kosh Moinok (3260 m). Dále cesta pokračuje úbočím, stoupá serpentinami vzhůru a končí v sedle Kara Su (3760 m). Přenocování ve stanech stanového tábora Kara-Suu.
 6. den : Radiální výstup na úpatí Piku Slesova (4240 m), 6 hodin, 200m. / -200 m. Přenocování ve stanech stanového tábora Kara-Suu.
 7. den : Radiální výstup na úpatí vrcholů Asan Usen (4378 m) a Piramidalnyi (5509 m),  8 km, 5 hodin, + 300 m. / -300 m.
 8. den : Kara Suu - Orto Chashma (2800 m), 8 hodin, 960 m / -1060 m. Přes sedla Kara Suu (3760 m) a Kosh Moinok (3260 m) se vrátíme do stanového tábora Orto Chashma. Přenocování ve stanech tábora Orto-Chashma (2700m).
 9. den : Orto Chashma - Ak-Suu (2800 m). 8 -10 hodin, 1590 m / -1190 m.  Cesta vede podél řeky Orto Chashma až k soutoku s řekou Ak-Tubek. Dále pokračujeme podél řeky Ak-Tubek, do průsmyku Ak Tubek – nejvyšší na cestě (4390 m). Tvrdý výstup je odměněn majestátní panoramatickým výhledem na vrchol Iskander a údolí řeky Orto Chashma. Náš kemp se nachází na začátku zelené zóny u řeky Ak-Suu. Cestou si můžete prohlédnout kolmé stěny vrcholů Iskander (5120 m), Petrogradez (5165 m), Admiralteez (5090 m), Aksu (5355 m), A.Block (5229 m), Aktubek (5125 m). Přenocování ve stanovém táboře Ak-Suu.
 10. den : Radiální výstup k úpatí kolmé stěny Ak-Suu. 5 hodin, + 600 m / -600 m. Stezka prochází jalovcovým lesem, prudkou morénou na ledovec, dále až na úpatí stěny vrcholu Ak-Suu (5355 m). Přenocování ve stanovém táboře Ak-Suu.
 11. den : Radiální výstup do sedla Uryam (3760 m), 6 hodin, + 960 m / -960 m. Ze sedla se otevírá nádherný pohled do sousedního údolí a na vrchol Parus (plachta, 5035 m) a Sabakh (5300 m). Přenocování ve stanovém táboře Ak-Suu.
 12. den : Ak-Suu stanový tábor - obec Uzgurush, 6 hodin, -1500 m.  Sestup jalovcovým lesem podél řeky Ak-Mechet až do obce Uzgurush. Přenocování v rodině Kyrgyzské rodině v obci Uzgurush.
 13. den : obec Uzgurush - Batken - Biškek.  Ráno odjezd do Batkenu. Procházka v centru Batkenu. Odpoledne odlet do Biškeku. Ubytování v hotelu v Biškeku.
 14. den : Odlet z Bishkeku.
   
 • 4-sezonní spacák (ideálně péřový s komfortem cca -8stC)
 • spodní prádlo a ponožky - minimálně 3sady
 • samonafukovací nebo pěnová matrace na spaní
 • trekingová obuv - kotníková
 • nepromokavá bunda a kalhoty
 • fleece nebo softshellová bunda
 • teplá čepice a rukavice
 • sluneční brýle
 • cca 40litrový batoh
 • čelovka
 • láhev + termoska na pití
 • sluneční krém + základní lékárna
 • doporučujeme také péřovou (primaloftovou) bundu, sandály, trekové hole
 • pojištění

Ubytování během zájezdu:

 • Ubytování v hotelu v Biškeku - 3 noci
 • Ubytování v Kyrgyzské rodině v obci Uzgurush - 2 noci
 • Ubytování ve stanových táborech s plnou penzí - 9 nocí. Stany jsou trvale postavené v místech noclehů, nemusíte je tedy stavět, jsou velice pevné, prostorné a nepromokavé.

Jídlo na treku:

V táborech je na stole vždy: med, marmelády, cukru, kondenzované mléko, sušené ovoce, sušenky nebo sladkosti, sůl, pepř, kečup.

Snídaně:

Každá snídaně se skládá z kaše a dalšího jídla.

Další jídlo: omeleta se slaninou, omeleta se sýrem, smažené klobásy, palačinky, tvarohové koláče, míchaná vejce s klobásou, vařené vejce.

Večeře:

Každá večeře se skládá ze salátu, polévky, hlavního jídla a dezertu.

Oběd-box:

Skládá se z hlavního jídla, ovoce nebo sušeného ovoce, tavených sýrů, chleba, čokolády, vody (studený čaj s citronem nebo kompot)

Hlavní jídlo: smažené kuře, uzené kuře, uzená kachní prsa, sýrový sendvič, řízek, vařené vejce, maso, paštika

Během transportu a pobytu ve městech je zajištěna plná penze v hotelových restauracích nebo prověřených restauracích s výbornou kvalitou jídla

Doprava během zájezdu a transport zavazadel:

Letecky : z Čech do Bishkeku a zpět…NENÍ V CENĚ ZÁJEZDU!

                 Přelet Bishkek – Batken - Bishkek

Autem : Z letiště Manas do Bishkeku a zpět, z Batkenu do Uzgurushe a zpět.  Vše firemními mikrobusy.

Během trekingu potřebujete pouze své osobní věci (spacák, karimatka) a oblečení. Jídlo, pití a stany zajištujeme my!! Věci, které na treku nebudete potřebovat (čisté oblečení apod.), můžete zanechat v Bishkeku v naší kanceláři, budete je mít připravené opět v hotelu při návratu.

Během treku ponese vaše zavazadlo oslík, jeho váha by měla být 15kg, za každé kilo navíc se doplácí 5 Euro (za celý trek). Ideální je zabalit věci do nepromokavé tašky nebo vaku. Vy sami si nesete pouze batoh s osobními věcmi - bunda, čelovka, rukavice, svačina, pití apod.

MAPA

zatím není zpracováno

Fotky

ASIJSKÁ PATAGONIE
ASIJSKÁ PATAGONIE
ASIJSKÁ PATAGONIE
ASIJSKÁ PATAGONIE
ASIJSKÁ PATAGONIE
ASIJSKÁ PATAGONIE
ASIJSKÁ PATAGONIE
ASIJSKÁ PATAGONIE
ASIJSKÁ PATAGONIE
ASIJSKÁ PATAGONIE
ASIJSKÁ PATAGONIE

Videa