Egypt — místo, kde se sny stávají realitou

Hurghada, jako největší turistické přístavní město v Egyptě, nabízí svým návštěvníkům otevřenou náruč plnou zážitků pro všechny smysly.

Tato původně rybářská vesnice prošla postupným, ale přesto intenzivním, rozmachem cestovního ruchu. Jedno z nejteplejších klimat na světě, nekonečné písčité pláže a bohatý podmořský svět Rudého moře z Hurghady vytvořili oblíbenou destinaci turistů z celého světa.

Město sice svým návštěvníkům nenabízí žádné historické památky, ale poskytuje dokonalé zázemí s rozmanitou nabídkou služeb. V každém případě přináší jedinečnou příležitost zblízka nahlédnout do tradičního způsobu života místních obyvatel. Tak pojďte s námi zažít, jak vypadá pravá arabská pohostinnost!

Během vašeho pobytu v Hurghadě nezapomeňte zajít také do mariny (vstup je zdarma). Místo, které nikdy nespí, vás vtáhne svojí živoucí atmosférou. Tento malebný přístav má kapacitu až 200 jachet. Nádherná promenáda lemovaná nespočtem vynikajících restaurací, barů a obchůdků je místem pro báječně strávené odpoledne či večer. Nutno podotknout, že obzvláště večer má toto místo jedinečné kouzlo.

Nedaleko mariny se nachází nádherná mešita s dvěma minarety El Mina, symbol moderní arabské architektury v Hurghadě. Kde jinde ochutnat mořské plody než v okolí přístavu. Vybrat si můžete z velkého množství restaurací, kde vám rybí delikatesy připraví se zaručeně čerstvých surovin a tradičním způsobem. Koncert chutí a vůní může začít!

Co při návštěvě Egypta nesmíte vynechat, je samozřejmě možnost shlédnout některou ze staroegyptských památek. Z Hurghady můžete díky její strategické poloze pohodlně vyrazit na některý z našich výletů.

Rozhodně doporučujeme absolvovat celodenní výlet do Luxoru a chrámu v Karnaku nebo pyramidám v Gíze a Sakkáře.

Vydejte se s námi do největšího chrámového komplexu, který kdy lidstvo dokázalo vybudovat. Karnak je místo přímo protkané historií a legendami. Mysteriózní Údolí králů neboli pohřebiště faraonů, se právem zařadilo na seznam památek UNESCO.

Přesvědčte se na vlastní oči, proč se právě pyramidy staly jedním se sedmi divů světa. Tyto magické stavby vám učarují svojí mystickou symbolikou a neopakovatelnou atmosférou. Velká sfinga v Gíze symbolizující sílu lva je největší sochou, která kdy byla vytesaná z jednoho kusu kamene a rozhodně vám svojí majestátností vezme dech.

Na všech výletech vás bude doprovázet neuvěřitelně milý průvodce Ashraf, který se po celou dobu bude starat o vaše pohodlí a bezpečí a abyste si z výletů odvezli nejen spoustu krásných fotografií, ale především příjemný zážitek! Ashraf se na vás těší, až vás bude moct vzít na místa, kde se zastavil čas.

Jako specialitu najdete v naší nabídce výlet z Hurghady do Luxoru s česky hovořícím průvodcem.

A pokud se nemůžete vydat na cestu, pak navštivte nové Muzeum v Hurghadě, které se pyšní více než dvěma tisíci exponáty, které byly původně umístěné v Káhiře, a dokonce byly některé z nich pouze v depozitáři. Celkem jedenáct tematických celků je vkusně rozmístěných v prostorných halách. Budete mít tak dostatek času si vychutnat každý detail vystaveného exponátu. Nejvzácnějším kouskem je busta princezny Meret Amun, dcery Ramsese II., s jejíž podobiznou se setkáte v celém Egyptě. Obdivovat zde můžete také část Tutanchamonova pokladu, který nedávno objížděl výstavy po celém světě. Mohli jste se tak s pokladem setkat například v Londýně, kde měla výstava obrovský úspěch. S návštěvou muzea však neotálejte, protože Tutanchamonův poklad je v Hurghadě umístěný dočasně a následně se přesune do Velkého egyptského muzea v Gíze po jeho otevření.

V další části našeho egyptského putování z oblíbené Hurghady se s námi můžou vydat všichni milovníci akce a dobrodružství na cestu za adrenalinovými zážitky!